КНИГА СО ДОСТАВА НИЗ ЕВРОПА

КНИГА СО ДОСТАВА НИЗ ЕВРОПА

1.080 MKD
Шифра на производ: 02
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
Овај производ има минимална количина од 500

Прочитај ја и имај ја најновата книга која на интересен начин задржувајќи го вниманието, раскажува вистински настани од областа на духовноста, психологијата, метафизиката, паранормалното, православието, допир со други паралелни светови кои ни помагаат, во тешкотиите кои ги имаме во нашиов свет кој за нас е тридимензионален свет за спознавање на доброто и злото. Светови кои се тука со нас, паралелни со нашиов свет кој за нас е спознаен ограничено на нашите пет телесни сетила, а кои всушност се постоечка реалност, неспознајна за нас и неспознајна за нашиот земски ум кој функционира со земска логика. НО НЕ СМЕ САМИ И НЕ СМЕ ОСТАВЕНИ НА СЕБЕ, туку примаме огромна помош и подршка, свесни ние за тоа или не.

На 260 страни се опишани вистински настани преку кои авторот добива духовно водство за исцелување од тешка депресија и духовно будење. Целата книга подтикува на духовно будење и просветление на еден многу лесен, интересен и чудесен начин, низ раскажувањато на авторот за дел од неговиот живот кога тој самиот имал средба со Господ Исус Христос кој во книгата се среќава именуван од авторот како УЧИТЕЛОТ ВО МЕНЕ. Вреди да се прочита, да се има, и да се чита оваа книга, особено секогаш кога врз читателот ќе натежнат световни грижи и немири. Следува опис како авторот од тешка депресија, со водството од УЧИТЕЛОТ ВО МЕНЕ го стекна духовниот мир и ја врати радоста. Дејствието се одвива на современите македонски простори и е блиско на нашево време.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

СКАЈ ПАЛАС е фирма со приватен капитал која се занимава со издавање на сопствени деловни простории,  издавачка дејност, надворешна трговија и интернет трговија.

Седиштето на СКАЈ ПАЛАС се наоѓа во Скопје на ул: 1737
(адвокатска улица-Пајко Маало) бр: 34 кат 3 локал 1

Телефони: 02 5059093 и 078 230 133

Контакт

  • +389 02 323 0520
  • +389 75 835 725
  • skypalace2015@gmail.com

Facebook

Sky Palace online shop © 2020.